The Democracy Prep Endurance Middle School’s DREAM Team is composed of 42 of the best educators in the world.

  • Leadership
  • Math Team
  • English Team
  • Science Team
  • Social Studies
  • Co-Curricular Team
  • Academic Collaboration
  • Instructional Support
  • Roselin Gomen

    Roselin Gomen

    Dream Coach

  • Ambuir Henderson-Charles

    Ambuir Henderson-Charles

    Social Worker

  • Melannie Martinez

    Melannie Martinez

    8th Grade Science Teacher

  • Omar Jimenez

    Omar Jimenez

    DREAM Coach

  • Jessica Garcia

    Jessica Garcia

    7th Grade Associate Reading Teacher

  • Paige Geier

    Paige Geier

    6th Grade Writing Teacher

  • Marissa Rufolo

    Marissa Rufolo

    8th Grade Math Teacher

  • Clifford Morrissey

    Clifford Morrissey

    Registrar

  • Fraiser Kansteiner

    Fraiser Kansteiner

    8th Grade Writing Teacher

  • Lauren Wierzbowski

    Lauren Wierzbowski

    6th/7th Grade ACT Teacher

  • Renae Germain

    Renae Germain

    8th Grade ACT Teacher

  • Marlene Rivera

    Marlene Rivera

    Receptionist

  • Lauren Hefele

    Lauren Hefele

    8th Grade Math

  • Troy Peterson

    Troy Peterson

    Family Support Coordinator

  • James McCaffrey

    James McCaffrey

    6th Grade Reading

  • Austin Conner

    Austin Conner

    Computer Science

  • Hannah Zuberman-Leibman

    Hannah Zuberman-Leibman

    7th Grade Science

  • Oni Hawkins

    Oni Hawkins

    Social Worker

  • Margaret Marrer

    Margaret Marrer

    Assistant Regional Superintendent

  • Vanessa Nutter

    Vanessa Nutter

    Librarian

  • Tendai K. Mufuka

    Tendai K. Mufuka

    Operations & Technology Associate

  • Ken Francis

    Ken Francis

    Operations Manager

  • Courtney Soucy

    Courtney Soucy

    7th Grade Math

  • Kristin O’Toole

    Kristin O’Toole

    7th Grade Reading

  • Laura Dillon

    Laura Dillon

    6th Grade ACT Teacher

  • Emily Marsh

    Emily Marsh

    7th Grade Reading

  • Julie Haggerty

    Julie Haggerty

    Dance Teacher

  • Katelyn Kenney

    Katelyn Kenney

    Music Teacher

  • Rebecca Eppler-Epstein

    Rebecca Eppler-Epstein

    6th Grade Science Teacher

  • Becky Walsh

    Becky Walsh

    8th Grade Reading

  • Andrew Clay

    Andrew Clay

    7th Grade Reading

  • Sarah Beth Albornoz

    Sarah Beth Albornoz

    8th Grade Writing Teacher

  • Kelly Lerash

    Kelly Lerash

    Assistant Prinicipal

  • Katherine Williamson

    Katherine Williamson

    Principal

  • Sarah Schranz-Oliveira

    Sarah Schranz-Oliveira

    6th Grade Reading/Instructional Coach

  • Candace Baker

    Candace Baker

    7th Grade Writing

  • Elizabeth Aman

    Elizabeth Aman

    6th Grade Reading

  • Reilly Blackwelder

    Reilly Blackwelder

    6th Grade Math

  • Corey Biglow

    Corey Biglow

    7th Grade Math